A password will be e-mailed to you.

Merhaba arkadaşlar. Kısa süre önce güzel bir soru geldi mail adresime. Arkadaşa da bunu sitede cevaplayacağımı söyledim.

Yazan arkadaş baya uzun yazmış. Ben uzatmak istemediğim için size özet geçeceğim.

Arkadaşınız yazdığı mesajda; zeki, komik ve enerjik biri olmanın her ne kadar başlarda ortamdaki insanları etkilediğini düşünse de, daha sonrasında bu etkileyiciliğin azaldığını ve ortamdaki ilginin daha çok sessiz, ağır takılan adamlara kaydığını düşündüğünü söylemiş.

Son olarak ise aynen şu cümleyi yazmış :

Benim sorum şu : Sence ilk tanışmada enerjik olarak insanları etkiledik tamam. Peki daha sonra nasıl bir karakter olmalıyız? (bunu sadece kızlar için değil genel olarak hem kız hemde erkekler tarafından aranılan kişi olmak)

Şimdi soruya cevap vereyim.

Öncelikle dostlar, bu arkadaşınız herkesi memnun etmek istiyor. Bu çok yanlış ve imkansız bir düşünce. Şunu asla unutmayın : Her insanı etkilemeniz mümkün değil !!!

Bu kesin bir bilgi, yayalım bunu.

Sadece kadın olarak düşünmeyin bunu. İnsan ilişkilerinin geneli böyle. Bir insan asla herkesle iyi anlaşamaz. Zaten herkesle iyi anlaşan biri varsa çevrenizde; bilin ki en büyük ibne o.

Bir insan nasıl herkesle iyi anlaşabilir amınakoyim. Hiç mi biriyle fikir ayrılığına düşmezsin. Hiç mi birinin saçma bir huyu seni rahatsız etmez. Böyle bir şey yok. Bu tarz bir insan varsa çevrenizde, direk yol verin.

Kadın-erkek ilişkilerinde de bu olay aynen böyle. Sizin eğer temel özellikleriniz (tip,para,statü,sosyal beceriler ve madde x) yeterince iyiyse yani en azından ortamdaki diğer erkeklerin hepsinden iyiyse, diğerleri ne yaparsa yapsın yine ilgi odağı siz olacaksınız. Karakterinizde herhangi bir değişim yapmanıza gerçekten gerek yok. Çünkü hiçbir zaman herkesle iyi olamazsınız.

He eğer insanların hepsinin ilgisi sizden kopup başka birilerine kaymaya başladıysa; bu demektir ki düşündüğünüz kadar yüksek değerli bir erkek değilsiniz. Yada ortama daha yüksek değerli biri geldi.

Ayrıca şöyle de bir konu var. Genel olarak ortamda dikkat zaten her zaman enerjik, sürekli insanları güldüren kişinin üzerinde olur. Yani siz böyle olduğunuz halde ilgi başkasına kayıyorsa, o ortamda bir tane sessiz sikici var demektir :)) Ama bu tamamen o insanın değerinin yüksek olmasından kaynaklıdır.

Çünkü bu bahsettiğimiz 2 insan profilinin de aslında iyi yönleri ve kötü yönleri var. Mesela enerjik ve sürekli ortamı güldüren adam, ilgiyi daha fazla üzerinde toplar fakat çok fazla konuştuğundan bazıları için fazla gizemli bir tarafı yoktur.

Diğer ağır takılan karakter ise dışarıdan gizemli ve merak uyandırıcı gözükür. Bu iyi bir şeydir. Ama aynı zamanda genel olarak sessiz olduğu için bazı insanlar onun özgüvensiz yada bilgisiz biri olduğu için konuşmadığını düşünebilir.

Kısacası düşündüğünüz zaman her 2 karakterin de iyi ve kötü noktaları var.

O yüzden tekrardan söylüyorum. Siz yerine göre enerjik ve komik yerine göre de ağır ve gizemli takılın. Ben illa şu olacağım diye takmanız gayet gereksiz. Çünkü hiçbir zaman insanların tamamını etkileyemezsiniz.

Bu aynı müzik gibi. Örneğin rap müzik sevmeyen bir kadına, Eminem’in ass like that şarkısını dinletirseniz tabiiki de o, bunu sevmeyecektir. Çünkü kadın belki türkü seviyodur amınakoyim.

Bu dediklerimi asla unutmayın gençler. Eğer herkesi etkileyebileceğinizi düşünüp sürekli karakterinizi değiştirirseniz, uzaktan dansöz gibi gözükürsünüz.

He son olarak şunu da belirtiyim. Hayatta sadece siyah ve beyaz yoktur. Gri alanlarda vardır. Yani bir adam hep enerjik bir karakter olacak diye bir şey yok. Yada hep ağır abi. Bunlar ikisi aynı anda olamıyor mu ? Olur gayette güzel olur.

Kasmayın kendinizi fazla :))

Bugünlük bu kadar. Bir sonraki yazımız, yeni bir sporla ilgili. Hoşçakalın.