A password will be e-mailed to you.

Merhaba baycentilmen.com okurları.

O kadar yazı yazdım. Ama daha alfa erkek ile ilgili kendi görüşlerimi size hiç anlatmadığımı farkettim. Şimdi anlatıcam ve soru işaretleriniz kalmayacak.

Alfa tanımı sürü halinde yaşayan türlerin hepsinde varolan bir şeydir. Belli başlı bazı özelliklerinin, sürünün geri kalanından daha iyi olmasından dolayı; sürüde lider konumunda olan erkeğe ya da dişiye alfa denir. Genelde hep erkektir. ( feministler tetiklendi şuan )

Heh dedik ya az önce : ” belli başlı özellikler ” diye. Bu belli başlı özelliklerin hepsi ya doğrudan yada dolaylı yoldan iki temel içgüdüyle alakalıdır.

  1. Hayatta kal
  2. Neslini devam ettir, üre

Aslanlarda yada kurtlarda en güçlü olan başa geçer. Sürünün lideri o olur. Dişilerle çiftleşme hakkına da o sahip olur.

Biz insanlarda alfa kavramının aslanlar ve kurtlarla benzerlikleri var mı ? Tabiiki var.

Peki tamamen aynı mı ? Asla.

Bizde ki alfa erkek şuanda gücünü sadece kaslarından ve genetiğinden almıyor sayın okurlar. Ama yine güç dedim farkettiniz mi ? Güç, her şeydir gençler.

Eğer bir iş yerinin patronuysanız, bu sizin alfa olduğunuzu göstermez. Olsa olsa iş yerinin alfası olursunuz. Ama hayatının genelinin değil. Çünkü hayat sadece o işten ibaret değildir.

İnsan türünde alfa erkek girdiği her sosyal ortamda dikkatleri üzerine çekebilen ve insanların onunla olmaktan bir zevk duyduğu kişidir. Zevk zaten insanın mıknatısı olduğu için haliyle ortamda sözü en çok geçen kişide sayın alfamızdır.

Büyük oranda kişilik özellikleri ve sosyal becerilerle alakalıdır.

Fakat etkileri daha önceden, başkalarından duyduğunuz kadar büyük ölçüde değildir. Bir ara çok mesaj alıyordum. Tcma mı ne sikimse, bir şeyden bahsediyordunuz. Onun ergenlere attığı yalanlar gibi bir özellik değildir. Öyle bir kişilikseniz bütün amcıklar önünüzde sulanıp, erkekler sizi görünce pipileri içeri kaçmaz.

Saçma sapan şeylere kanmayın.

Dış görünüş + Maddi durum + Sosyal Statü+ X = Rüyaların Erkeği

Bu formülü daha önce rüyaların erkeği olmak adlı yazımda vermiştim.

Denklemde x e alfa kişilik diyelim. İnsan türünde şuan ki değerini siz hesap edin işte.

%25 hiç te azımsanacak bir rakam değil gençler. Bu yüzden girdiğiniz ortamlarda dikkat çekmeniz epey yüksek bir ihtimal. Fakat saçma sapan insanların abarttığı kadar da değil yani bunu bilin.

Heh şimdi gelelim, alfa erkeği alfa yapan özelliklere.

Maddeler halinde verelim hemen.

  1. Hem fiziksel hem de mental anlamda ortamdaki diğer insanlardan daha güçlü olması. Fiziksel gücün yansıması beden dili. Mental gücünde en güzel yansımalarından birisi mizahtır. Örnek vermem gerekirse, Hank Moody.
  2. Girdiği ortamda konuşulan her konuda bilgi sahibi olması ve bunu karşısındakilere güzel bir şekilde aktarabilmesi. Kısacası sohbet yeteneği. Temel özelliklerden biri bu.
  3.  Yüksek ego. Ego diyorum çünkü boş egodan bahsetmiyoruz burada. Bununda getirdiği umursamaz tavırlar. Cazibenin köşe taşıdır, umursamazlık ve özgüven. Örnek vermek gerekirse, Tony Stark.
  4. Erkeksi olmak. En önemlisini sona sakladım. Ses tonu ve tavırlarla bezenmiş bir maskülenite. Örnek vermek gerekirse, Jason Statham.

Söyleyebileceklerim şimdilik bu kadar. Eğer sizinde bu konu hakkında farklı görüşleriniz varsa bunu benimle ve diğer okurlarla paylaşmanızdan mutlu olurum gençler.

Bir daha ki yazıda görüşmek üzere.