A password will be e-mailed to you.

Merhabalar baycentilmen.com okurları. Bugün flaş bir konuyla karşınızdayım.

Bundan bir süre önce youtube ta gözüme çok saçma bir video çarptı. Aranızda mutlaka izleyenler vardır. Normalde ilk izlediğimde yazacaktım fakat unutmuşum galiba :))

Videonun adı 8 erkek 1 kız. 8 erkek bir odada maskeli bir şekilde oturarak, ortada duran bir kızı mesajlaşma yoluyla etkilemeye ve sona kalmaya çalışıyor.

Uzun zamandır izlediğim en cringe videolardan biri baştan onu söyleyeyim. Şimdi bu videoyu koyuyorum. Sizlerde izleyin ve ardından bu konu hakkında konuşalım.

 

 

İzlediyseniz başlayalım bakalım.

Şimdi bu videoyu 2 açıdan incelemek istiyorum. Birincisi böyle bir konseptin erkekler için ne kadar aşağılayıcı olduğu yönünde bir inceleme olacak. İkincisi de video içerisindeki diyaloglar ve yazışmalar hakkında olacak.

Şimdi hep soruyorsunuz ya “abi bu kızların götü neden bu kadar kalkık” diye. Bu videodan sonra sormazsınız herhalde. 8 tane erkek, sona kalanın ödül olarak kızla kahve içmeye çıkacağı, adeta battle royale formatında bir oyuna gönüllü olarak katılıyorlar ve buradan bir başarı bekliyorlar.

Neden böyle bir şeyi kabul ettiniz ki ? Siz geçin ortaya, 8 tane kadın sizin için kapışsın. Ödül olarak gördüğünüz şey cidden değerli mi ? Ben söyleyeyim. Hiçbir değeri yok. Dışarı çıkın, milyonlarcası var. Kısacası gelip böyle bir videoda maymunluk yapıp kendinizi rezil etmenize gerek yok. Ortada bir ödül varsa, bu ödül her zaman için siz olmalısınız. Zaten kendinizi değil karşınızdaki kadını ödül olarak görüyorsanız, kadınlar karşısında şansınız “0” . Çünkü onlarda kendilerine ödül muamelesi yapan erkeklere karşı arzu duymuyorlar.

Kısacası bu sokuk yarışmada sona kalsanız bile o kadın size karşı hiçbir arzu duymayacaktır. Ki zaten kızın sona kalan elemanın elini nasıl tiksintiyle tuttuğunu hepiniz gördünüz sdadsadada

Şimdi gelelim ikinci kısıma.

Videodaki kız; kadınsı özelliklerini ön plana çıkartmayı seven ve günümüzde instagram sayesinde de aşırı ilgiden dolayı kendini bulunmaz hint kumaşı sanan tipik kız modeli.

Erkeklere gelelim. Saçma sapan giriş cümleleri. Karşı tarafın hak etmediği iltifatlar. Sürekli kendini anlatarak sohbeti ilerletme çabaları. Bir anda şaire yada filozofa dönenler. Kızın yazdığı bir satır cümleye destan yazanlar. Kızı soru bombardımanına tutanlar. Elenip çıkarken utana sıkıla çıkanlar. Sen kaybettin diyen pasif agresifler.

Kısacası neresinden tutarsanız tutun elinizde kalıyor gençler :))

Şimdi videoyu bu kadar gömdük. Ama buradan çıkaracağınız dersler yok mu ? Var tabiiki.

Yukarıda aslında hiçbir kadına karşı yapmamanız gereken hataları yazdım. Saçma sapan girişler yapmayın. Giriş cümleniz sıradan değil, farklı olsun. İltifat etmeyi bilmiyorsanız asla iltifat etmeyin. Şairliğe soyunmayın. Çok aç gözüküyorsunuz. Aynı şekilde soru bombardımanı yapanlar sizde aç gözüküyorsunuz. İdeal konuşma, kendinizden olabildiğince az bahsettiğiniz konuşmadır. Bir gizeminiz olsun. Konuşmayı kızın üstüne çekin. Zaten kendileri hakkında konuşmaya bayılıyorlar. Sona kalan elemanda diğerlerinden farklı olarak bunu yaptı.

Kız en son, “Ödül olarak bir kahve içmeye çıkarız” dediğinde eğer eleman “Buradaki tek ödül benim. Seninle kahve içmekte ilgimi çekmiyor.” yada “Ben gerçek hayatta da alışığım bu duruma. Benim içinde antrenman oldu.” minvalinde cümleler kursaydı o zaman arkadaşı bir bölüm sitemiz de ağırlardık ama malesef onunda diğerlerinden çok bir farkı yok :)))

Sonuç olarak hayatınızın merkezinden kendinizi çıkarıp oraya bir kadını koyduğunuz gün bittiğiniz gündür gençler. Bizim trakya da bu tarz erkeklere “amsalak” denir. Kesinlikle kendinizi, ailenizi, geleceğinizi bir kadın için 2. plana atmayın.

Eğer atarsanız “amsalak” olursunuz :))

Bir sonraki yazı, uzun zamandır çok istenen “Baycentilmen’in En Sevdiği Diziler” olacak. Bugüne kadar ufak tefek önerilerde bulundum. Fakat top 3 yada top 5 tarzı bir liste yapmak beni gerçekten zorlayacak. Bakalım hangileri olduğunu göreceğiz.

Görüşmek üzere.