A password will be e-mailed to you.

Merhabalar gençler. Size kadın-erkek ilişkilerini anlatırken sık sık başvuracağım önemli bir terim olan “cinsel pazar değeri” hakkında konuşalım bugün. Kelime bize redpill de sık sık geçen “sexual market value” den geliyor. Belli başlı özellikleri girdiğinizde kaç puan olduğunuzu kestirebilirsiniz.
Sizin bir kız karşısında olan şansınızı bir matematiğe döktüğü için epey seviyorum bu olayı. Konu kadın-erkek ilişkileride olsa rakamlar yinede çok yalan
söylemiyor koçlar. Ve kötü haber puanınız daima elde etmek istediğiniz kadının puanından yüksek olmalı:)

Bu puanın belirlenmesinin iki cinsiyet içinde aynı şekilde olması tabiikide mümkün değil gençler. İşin kadınlar kısmı çok basit. Yaşına ve güzelliğine bakarsın ve puan bellidir. Hala temelde ilkel içgüdülerimizle hareket ettiğimiz için bir kadının doğurganlığını yansıtan yaşı ve güzelliği onun puanını belirler. Biraz acımasız bir sistem aslında kadınlar için. Nedeni ise güzelliğin büyük oranda genetik yani doğuştan gelen bir özellik olması ve yaşında hep aynı kalmaması:) Eğer kız güzelse ne ala ama çirkinse işi cidden zor bu bağlamda.

Biz erkeklerde ise olay çok daha farklı ve geniş. Nedeni sadece biz erkeklerin değil kadınlarında hala bir çok konuda içgüdülerinin esiri olması:) İlkel zamanları düşünün. O dönemde bir kadının seçeceği erkekten beklentileri: güçlü kuvvetli olup onu ve doğucak çocukları koruması ve avlanıp onları
beslemesi, doğacak çocuklarında seçtiği adam gibi iyi ve güçlü genlere sahip olup hayatta kalması vs vs.
E haliyle beklentiler bu kadar çokken bunun günümüz dünyasına yansımalarıda epey fazla. Ama bunları 3 ana başlıkta toparlayabilirim sizin için.

1) Fiziksel özellikleriniz

2) Sostal statünüz

3) Para

Bu özellikler sizde ne kadar yüksekse puanınız ve dolayısıyla sizinle birlikte olmak isteyen kadın sayısıda o kadar yüksektir koçlar.İyi haber kadınların puanı çoğunlukla genetik faktörlerle belirlenirken siz genetik olarak şanssız olsanız ( mesela kısa boylu ) bile sosyal statünüz ve ekonomik durumunuz
yüksekse hala değerli olacaksınız:)
Bu konuyu araştırırken ilgimi çeken diğer bir noktada yaşın cinsel pazar değerine olan etkisi oldu.

Yukarda grafikte gördüğünüz gibi kadınların en çekici bulunduğu yaş 23. Bunun nedeni yukarda bahsettiğim gibi en doğurgan sinyalleri verdikleri için. Ayrıca çocuk sahibi olmaları bizim gibi ( nerdeyse ömür boyu ) mümkün olmadığı için yaş onların aleyhine işliyor. Bizim ise en çekici olduğumuz yaş ise 36. İşte şimdi anladınız mı sosyal statü ve paranın önemini. Bir erkeğin fiziksel anlamda en iyi hali çok daha erken yaşlardır. Bunu kimse inkar etmesin. 36 yaşında kaç tane futbolcu yada manken var faal olarak o mesleği yapan. Nadir vardır. Ama kimsede 36 yaşındaki bir adamla 20 yaşındaki bir adamın ekonomik durumunu ve sosyal statüsünüde kıyaslayamaz. O yaşa kadar edindiği tecrübe ve karakterin oturmasıda cabası.

Kısacası koçlar biz bir bakıma şanslıyız. Çünkü puanımızı arttırmak bizim elimizde. Çoğu kişi yakışıklı olmadığı yada fakir olduğu için kaybettiğini sanar. Peki bunu değiştirmek için ne yaptın?