A password will be e-mailed to you.

Merhaba dostlar. Geçen yazımda kurduğum bir denklem vardı hatırlarsanız.

Dış Görünüş + Maddi İmkan + Sosyal Statü + X = Rüyaların Erkeği  demiştik. Bu arada bu rüyaların erkeği adını hiç beğenmedim 🙂 İsim önerilerinize açığım.

Bu denklem üzerinden gitmek istiyorum bu yüzden ilk olarak dış görünüşle ilgili konuşmak istedim sizinle.

Şimdi dostlar yaşı nedense büyük olan erkekler genelde dış görünüşün bir öneminin olmadığını paranın daha önemli olduğunu savunurken, yaşı küçük olan mesela liseye giden gençler yakışıklı olmanın her şey olduğunu sanır 🙂 Bunun ortası harbidende yoktur bu arada aq 🙂

Bu iki görüşte yanlıştır aslında dostlar. Dış görünüşten kastım kabaca; maskülen ve simetrik bir yüz, fit hatta kaslı bir vücut, boy gibi şeyler. Dış görünüş önemlidir. Ama asla her şey değildir. Aaa bak kadınlarda öyledir ama. Bir kadın için onun kendi dış görünüşü her şeydir. Çünkü o erkekler için sadece bunun önemli olduğunu küçük yaşlardan beri deneyimlemiştir.

Aynı denklemi kadınlar üstünden kuracak olsam denklem kesinlikle şöyle olurdu :

Dış Görünüş + X = Rüyaların Kadını

Kadınlarda X ise onun kadınsılığı , hali , tavrı vss.

İşte makyaja, bakıma, estetik ameliyatlara ve daha bir çok pasta cila çalışmasına bu kadar para harcamalarının nedeni budur 🙂

Biz deki önemin onlarınkinin yanında biraz sönük kalıyor fakat yinede önemli olduğunu söyleyebilirim gençler.

Yakışıklı bir erkek olmak her zaman daha avantajlıdır. Kadınlar açısından bakarsan; iyi genleri temsil edip taşıdığın için kadınlar seni çekici bulur. Bu konuda daha avantajlısındır.

Fiziksel olarak diğerlerinden üstün olmanın sana verdiği bir özgüven vardır.

Tüm insanlarda kendilerinin farketmediği bir estetik açlığı vardır gençler. Çevlerinde, hep estetik şeyler olsun isterler. Eve güzel mobilya alırlar, güzel bir tablo asarlar. İşe alımlarda bile eli yüzü düzgün diye tabir edilen erkekler daha avantajlıdır.

Bütün dizi ve film sektörü, insanların bu estetik açlığını bildiği için kamera karşısına hep yakışıklı erkekleri, güzel kadınları çıkartır. Sizde bile bu estetik açlığı var. İlla şunu demişsinizdir ” ulan bu adam hiç olmuş mu şimdi bu tiple bu role ” yada “bu kadın hiç yakışmıyo bu tiple bu diziye” gibi cümleler kurmuşsunuzdur.

Bu herrrr şeyde böyledir. Biliyorsunuz Küba devriminde en çok emeği geçen adam Fidel Castro’dur tartışmasız. Ama Küba devriminin tüm dünyadaki sembolü Che Guevera’dır 🙂 Dayı yakışıklı çünkü amınakoyim 🙂 Tabi aslında Kübalı olmadığı halde orada devrim yapmaya katılmasıda bir fakördür ama diğeride bir faktör.

Yaani fiziksel özelliklerin kişide iyi olması önemli bir faktördür dostlar. Denklemdeki diğer yazdıklarımda olduğu için her şey değildir. Kimisi yakışıklı değildir ama sosyal becerileri çok kapatır. Yada zengindir o açığı kapatır.  Sonuçta ortama hem fiziksel hemde maddi olarak iyi olan bir erkek girdiğinde, ilgi ona kayıcaktır. Kısaca her şey değil ama bir değeri var. Aksini iddaa edenin bu işten bir çıkarı vardır. Size onun söylediklerini uygularsanız, tipin gerek olmadığı yönünde hayal satıyodur. İnanmayın 🙂

Şimdi gelelim fasulyenin faydalarına. Bu işin kötü yanı yakışıklılığın/güzelliğin genetik bir şey olması. Misal çirkin bir kız, estetikte yaptırsa, her yerini şişirip patlattırsada Emma Stone kadar güzel olmayacak. Hee eski haline göre ilerleme kaydeder tabiiki ama belli bir yere kadar.

İşin güzel tarafına gelirsek, fiziksel özelliklerinizi geliştirebilirsiniz. Gözlemlerime dayanarak söylüyorum bir çok erkek kötü giyim tarzı ve kötü saç modeli gibi sebeplerle aslından güzel olan genetik özelliklerini gün yüzüne çıkartamıyo ve kendini kötüleştiriyo.

Güncel bir örnek vereyim size toplanın. Çok fazla yerli dizi izlemem ama bu ara sürekli karşıma çıkan Söz diye bir dizi var. Oarda oynayan bir oyuncu var. Adı Eren Vurdem. Tabi siz onu Eren Vurdem adıyla tanıyosunuz ama benim gibi epey eski rap dinleyicileri varsa aramızda onlar onun eski rapçi Mic Neşter olduğunu hatırlıycaktır 🙂 Sadece saç, sakal ve giyim tarzını değiştirerek dayı o kadar çok değişmiş ki ilk gördüğüm de zor tanıdım aq.

Eskiden buydu

Şimdi bu

Yaa işte böyle dostlar. Eğer artık büyümeniz durdu ise boyunuz dışında her türlü fiziksel özelliğinizi kendi potansiyelinizin maksimumuna getirme şansınız var. Burada da amacımız bu zaten.

Tek tek saç, sakal, bakım, giyim, tarz vs. konular hakkında yazılar gelicek. Boy uzunluğuyla ilgilide şuan bir şeyler araştırıyorum sizler için.

Bu yazı biraz önemini açıklamakla geçti. Bir dahaki yazılarda görüşmek üzere.