A password will be e-mailed to you.

Merhaba dostlar.

Bayadır yoktum. Naaptınız bakalım :))

Bendeniz normal yoğunluğumun arasına bir de ağırlık kaldırmayı ekleyince bu sıralar iyice yoğunlaştım. Bu sıralar 2 ayda 83 kilodan 93 kiloya çıkmanın dayanılmaz hafifliği içerisindeyim. Sanırım spor yapıyorum diye yeme işini birazcık abarttım. Ama tavsiye de ederim. Her ne kadar kasın yanında yağ da alsanız çok hızlı gelişiyorsunuz. Neyseee. Bu kadar boş yeter şimdi asıl konumuza geçelim.

Bu konularda yazmaya başladığımdan beri bana çok sık gelen bir mesaj türü var. Her ne kadar sevmesem de bu mesajları; bugün aslında o konudaki soru işaretlerini yok edeceğiz. Bu sorular genel olarak “admin şöyle bir kız var bana bakar mı” , “usta bu kıza nasıl yaklaşayım ne yazayım” minvalinde mesajlar. En sevdiğimde de şu : “bizim iş olur mu? ” gfdhfdhfdfgds.

Şimdi size her şeyi anlatayım.

Siz belki bilmiyorsunuz ya da farkında değilsiniz ama tüm hayatınız kendi değer ekseniniz çevresinde dönüp dolaşıyor. Sizin değeriniz, sizin hayatta ilerlediğiniz yolun zeminini belirleyen yegane şey. Eğer değerliyseniz bu yol kaymak gibi bir asfalttır. Ama değersizseniz çakıldır amınakoyim.

Hayattaki her şey değer alışverişi üzerine kuruludur. Yakın arkadaşlarınızla neden yakınsınız hiç düşündünüz mü ? Birlikte paylaşacak daha fazla şeyiniz olduğu için yakınsınız. Muhtemelen umursadığınız konular aynı ve bu yüzden sürekli bu konularda konuşup bir değer alışverişi içerisindesiniz. Yani nedeni tamamen değer alışverişi. Asla size hiçbir şey katmayacak birisiyle yakın arkadaş olmazsınız.

İşin karşı cins boyutu da yine değer alışverişi. Bir kadınla bir araya geldiğinizde; aranızda siz farkında olmasanızda bir değer alışverişi döner. Eğer bu değer alışverişinde kadının ortaya koydukları sizin ortaya koyduğunuz şeylerden büyükse, avucunuzu yalarsınız. Bir kadınla birlikte olmak istiyorsanız onun masaya koyduğu şeylerden daha fazlasını vurmalısınız masaya.

Bu açıklamalarımı şimdi bir örnekle taçlandıralım yaklaşın.

Şimdi elimizde bir kız var. Adı Ayşe olsun.

Ayşe genç ve güzel bir kız. Mükemmel bir fiziğe sahip ve füze gibi de memeleri var.

İşte Ayşe’nin masaya koydukları bunlar. Masaya füze gibi memelerini koyuyor. İnce belini hatta dolgun dudaklarını da koyuyor. Çünkü Ayşe bunların toplum içerisindeki değerinin farkında. Erkeklerin bu özellikleri değerli bulduklarının farkında. Kadınların onu bu özelliklerinden dolayı kıskandıklarının da farkında.

Eveeeeeet. Şimdi asıl soruya geliyoruz. Peki siz Ayşe’nin karşısında masaya neler koyuyorsunuz?

Çoğunuz işte bu gerçeğin farkında değil. Masaya neredeyse hiçbir şey koymayıp, her şeyi istiyorsunuz. Bunu elde etmeniz imkansız. Şöyle düşünün. Birisi masaya bir küçük altın koyuyor. Siz ise buna karşılık olarak çıkartıp 20 tl koyuyorsunuz masaya. Böyle ticaret mi olur aq gdsgdfs

Böyle bir durumda karşı taraf tabiiki de kabul etmeyecektir. İnsan ilişkilerinde de olay bundan farklı değil. Karşı taraf masaya değerli özelliklerini koyuyorsa sizde çıkartıp dalgayı masaya vurmalısınız.

Buraya kadar her şey anlaşıldı. Şimdi sizin değerinizin ne olduğuna bir bakalım.

Gençler sizin değerinizi belirleyen parametreler tabiiki Ayşe’nin ki kadar basit değil. Ayşe’nin sizin gözünüzde çekici gözükmesi için fiziksel olarak iyi durumda olması yeterli. Ama Ayşe’nin sizi çekici bulması için sizin sadece iyi görünmeniz malesef yeterli değil.

Bu özelliklerin hangileri olduğunu daha önce hep anlattım. Dinlemeyenler varsa bu sorulara cevap versinler o zaman.

  • Ne kadar iyi görünüyorsun ?
  • Sosyal becerilerin ne kadar iyi ?
  • Sürekli iyileşen bir maddi durumun yada senin bekleyen güzel bir gelecek var mı ?
  • Ne kadar çok hobin var ?
  • Mizahın ne kadar iyi ?
  • Bir ortama girdiğinde sözün ne kadar çok dinleniyor ?
  • Gezen, tozan, yiyen, içen, eğlenen kısacası bu hayatı yaşamayı bilen biri misin?
  • Uzmanı olduğun konu yada konularda ne kadar iyisin ?

Aklıma gelenleri sordum. Bu sorulara vereceğiniz cevaplar, sizin değeriniz dostlar. İşte bu soruların cevaplarını koyuyorsunuz masaya. Ayşeler, Fatmalar, Merveler, Buseler; bunlar her gün değişebilir. Ama sizin masaya koyduğunuz bu özellikler değişmeyecek. O yüzden bu soruları kendinize sorun ve amacınız hep bir daha ki soruşunuzda daha iyi şekilde cevaplamak olsun.

He şunu da asla unutmayın. Siz sadece erkek olduğunuz için bile değerlisiniz. Nasıl siz kadın istiyorsanız, kadınlarda bir erkek istiyorlar. Ve bazen masaya koyduğunuz şeyler daha az olsa bile masadakilerin hepsini alabilirsiniz. Bunu da asla unutmayın. Bu yüzden daima özgüvenli olabilirsiniz. Çünkü siz erkeksiniz. Bu kadar basit.

Bir daha ki yazıda görüşmek üzere.