A password will be e-mailed to you.

Merhaba gençler. Bugün kritik bir konuya değineceğimi düşünüyorum. Geçenlerde aranızdan bir arkadaşımız inci sözlükte açılan bir başlıkta yazılan bir entry i benimle paylaştı ve kendisininde aynı durumda olduğundan bahsetti. Şimdi konuyu daha net anlamanız için entry yi sizinle paylaşıyorum.

” Çok güzel bir kız otobüste denk gelirse kızın güzel oldugunu gördüğüm an bir kere bile dönüp bakmam. Etrafımdakiler gözüyle tecavüz ederken benim telefondan ciddiyetle bir şey okuyormuş gibi yapmam, beni onun gözünde cool yapıyor sanıp yoluma devam ederim.Ve günün sonunda hiçbir tak kazanmadan gururla evime dönmüş olurum.Bu kadar da hayallerde yaşayan muallakyim. ”

Komik bir hikaye ? Şaka maka aynı durumda olan çok fazla erkek var. Arkadaş bana yazıyı attıktan sonra arayıp başlığı buldum. Epey beğenildiğini ve aynı durumda olan bir çok erkeğin yorumlarını gördüm. Şimdi incelemeye başlayalım dostlar.

Şimdi bu arkadaş diğerleri gibi kızı gözleriyle soymayarak  aslında mantıklı bir hareket yapıyo. Bu hareketle aslında çevredeki diğer erkeklerden sıyrılıyo. Evet buraya kadar yarım doğru.(Neden yarım sonra söylüycem.) Asıl yanlış arkadaşın bakış açısında. Sırf kıza diğer erkekler gibi aşırı bir ilgi göstermediği için kızın durup dururken gelip onun kucağına oturacağına dair saçma bir inancı var galiba ? Bu inançla elini daha çok yorarsın kardeşim.

Bu konu üzerinden ilerleyip size bir şeyler anlatıcam dostlarım. İyi dinleyin.

Kadınlar, istisnai bir durum olmadığı sürece, gelip size yürümezler. Hele hele daha önce hiç tanımadığınız ve ilk defa gördüğünüz bir kadının size yürümesi çok çok çok düşük bir ihtimal gençler. Bunu unutun yani. Böyle bir düşünceye kapılmanızın nedeni hep sizi yanlış yönlendiren, günümüzdeki diziler ve filmler.

Filmlerde klasik bir bar sahnesi. Karizmatik başrol, etrafındaki hiçbir şeyi siklemeden viskisini yudumlarken, seksi bir kadın gelir ve ona laf atar… Artık klişe bir şey bu. Gerisini anlatmama gerek yok. Ezbere biliyosunuz zaten.

Şimdi bu saçmalıkların yanlış olduğunu öğrendiğinize göre şimdi kadınların gerçekte ne yaptığına gelelim.

Kadınlar beğendikleri erkeklere, genellikle yürümezler. Onların, o erkeği elde etmek için yaptığı şey farklıdır. Kadınlar, beğendikleri erkeğin yanına gidip konuşmak yerine, kendilerini o erkeğe daha yakın bir noktaya konumlandırırlar ve bakış atarak sinyal yani çağrı gönderirler. 

Net anlaşılsın diye kalın yazdım.

Biz erkekler nasıl kadınlara karşı bazı stratejiler geliştiriyorsak, kadınlarında geliştirdiği strateji budur işte gençler. Beğendikleri bir erkeğe bakış atarak o erkeğe sinyal gönderirler. Onlar için kişi belliyse gerisi bu kadar basittir.

Şimdi gelelim bu entry i yazan arkadaşın her seferinde neden eve gidip ağlayarak 31 çektiğine.

Yarım doğru demiştik yaptığın harekete. Şimdi kardeşim, kızı diğerleri gibi hayvan gibi kesmeyip doğru bir hareket yapıyo olabilirsin fakat kıza hiç bakmazsan onun sana attığı bakışları yani sinyalleri görüp açılışını da yapamazsın. Gerçi otobüs buna uygun bir ortam değil. Fakat bu durumdan bu kadar şikayetçi olduğuna göre bu sıkıntı senin için her yerde var.

Bu sinyal olayına ayrı bir yazı ayırmayı düşünüyorum. Burada kaynamasını istemem. Şimdilik sadece bunu bilin ve ona göre hareket edip boş hayaller kurmayın yeter ?  O yüzden şuan temeli attık diyelim. Bir daha ki yazıda kadınların stratejisi olan sinyal yollamayı inceliycez.

Görüşmek üzere dostlar.