A password will be e-mailed to you.

Kadınlarla flört aşamasındayken kullanılan güzel bir sosyal beceriyi bugün sizlerle paylaşmak istedim kardeşlerim.

Daha önce pick up artistlerin belli metodlar kullanarak kadınlara yaklaştığını söylemiştim. Her ne kadar sadece kadınlara yoğunlaştırdıkları felsefelerini biraz saçma bulsam da sosyal beceriler anlamında onlardan öğrenebileceğimiz şeyler kesinlikle var.

Neg ise Mystery Metodunda çokça geçen ve öğrenmenizi istediğim bir olay.

Şimdi gençler kadınlar erkekler tarafından övülmeye alışıktır. Özellikle güzel kadınlara edilen iltifatların haddi hesabı yoktur. Adam normalde edebiyattan sınıfta kalır ama karşısına güzel bir kız çıktığı zaman Nazım gibi, Cemal Süreyya gibi konuşur 🙂 Bu böyledir yemin ediyorum. Sadece bizim ülkemize has bir durumda değildir hee. Güzel kızlar her zaman ve her yerde değer görür.

Haliyle bu aşırı ilgi, alaka, iltifatlar derken ister istemez güzel kızımızın egosu ponçiklenir. Halk arasında götü kalkar :)) E o kadar ilgiye alakaya çok normal. Artık sosyal medyanında etkisiyle her dakika böyle bir şey yaşayabildikleri ( her like bir ponçik ) için sadece güzel kızlar değil, ortalama kızlarda bile bu durum söz konusudur.

İşte neg tam burada devreye giriyor dostlar. Neg, diğer erkekler gibi kıza iltifat edip onun egosunu yükseltmek yerine, tam aksini yapıp kızla hafiften eğlenerek dalga geçip onun egosunu düşürmektir.

Neg aslında size şunu sağlar. Kıza attığınız neg ile bir nevi onu fabrika ayarlarına döndürüp ondan sonra söylediğiniz kelimeler, sözcükler ve ince bir iltifatla onu kendinize göre inşaa etmenize olanak sağlar.

Kızın karşısında kendi egonuzu ve özgüveninizi korumanız içinde birebirdir. Ve kızda şöyle bir takıntı yaratırsınız. “Herkes iltifatlar ederken bu neden benle eğleniyo ? Yoksa beni beğenmedi mi ? “.  Bu soru işaretleri bile yeterlidir dostlarım kızın size olan bakışının değişmesi için. O yüzden neg, özellikle kadınlar üstünde uygulayabileceğiniz güzel bir sosyal beceridir.

Gel gelelim ki nasıl atıcağınızı bilmeden neg atmak, elinizde olanı da kaçırmanıza neden olabilir. Tabiikide bunu başlarda kesin yaşayacaksınız. Fakat sorun mu ? Asla değil. Çünkü hala milyonlarca deneğiniz var 🙂

Tavsiyem kız hakkında onun egosunu düşürecek ama aynı zamanda komik olan bir şey söylemektir. Aksi takdirde ters tepme ihtimali çok yüksek.

Yani kıza “Bugün saçların bok gibi olmuş” demeyin sakın amk :)) Açıkçası bu hiç komik olmaz.

Onun yerine kıza; Saçlarını nerede kestirdin yaa.. Ona göre annemle kızkardeşime söyliycem orda kestirmesinler diyip piç piç sırıtmak gerçek negtir işte dostlar 🙂

Neg hakkında yabancı kaynaklarda çok fazla örnek vardır dostlar tıpkı açılış cümleleri vs gibi. Ama bunları alıp direk kullanmak tam bir saçmalıktır. Bu bir sosyal beceri. Bunu öğrenip kendiliğinizden yapmak mı istersiniz, yoksa şifreyi yazıp bölümü geçmeye çalışmak mı ? Kesinlikle bu konuda ezbere iş yapmayın. O an bulunduğunuz ortam ve durum dahilinde kendiliğinizden bir şey çıkarmaya çalışın 🙂 Emin olun çok şey var.

Ben size bunu öğrettim. Artık uygulaması size kalmış gençler. Güzel bir sosyal beceri kazandınız. Kısa günün karı 🙂