A password will be e-mailed to you.

Merhaba dostlar. Bugüne kadar hep size yaptığım sporlardan bahsettim. Bugün de sizlerle yapmak istediğim bir sporu paylaşıcam.

Sporumuzun adı airsoft. İlk duyulduğu zaman hafiften bir bilgisayar oyununu çağrıştırsada, işin rengi öyle değil dostlar.

Tam tanımını yapmak gerekirse; airsoft bir taktik ve savaş sporu gençler. Paintball işte lan demeyin. Çünkü mevzu çok farklı.

Airsoftta kullanılan silahlar ve ekipmanlar gerçeklerinin neredeyse birebir aynısı dostlar. Silahların kurması, şekli, her şeyi tıpatıp benziyo. Tek fark normal mermi yerine plastik boncuk atıyosunuz. E bi zahmet ?

Bir diğer güzel yanı işin içinde bir kurgu olması. Yani bir gün paralı asker olup suikast yaparken diğer gün saldır-savun oyunu oynayıp rehineleri kaçırabilirsiniz.

Oynanan mekanlara göre bir senaryo hazırlanıp oynanıyor yani anlayacağınız gençler.

Sporun tam çıkış noktası da epey ilginç.

2. dünya savaşı sonra Amerika tarafından epey ambargo uygulanan Japonya, silahlar ve askeri eğitimler konusundaki ambargoyu delmek için böyle bir oyun üretmişler. Bu Japonlar harbi çok akıllı adamlar yav. ( klişe köşemizde bugün )

Size çatışmayı ve askeri operasyonları bu denli yaşatan bu sporun maliyeti tabiiki de normal sporlara göre biraz daha tuzlu. Eğer tabancamı, tüfeğimi alıcam, tam techizat giyinicem diyorsanız; rahat 2000 tl yi gözden çıkarmanız gerek dostlar. Aslında bir kere alacağınızı düşünürsek çokta fazla bir miktar değil böyle bir spor için. Aa eğer derseniz ki ben 2000 liramı oraya bağlayamam; bu seferde kiralama gibi bir opsiyonunuz var dostlar. 2000 tl den sonrasını okumadım yazmayın bana amk ?

Oynanışı size söylediğim gibi bir kurgu üstüne. Vurulan oyuncular, ellerini kaldırıp oyun dışına çıkar. En önemli kuralda budur.

Peki usta biz bunu nerede oynayacağız diyeceksiniz şimdi. Eğer İstanbulda ya da büyük şehirlerde yaşıyorsanız şanslısınız. Araştırırsanız illa bulursunuz. Beklenmedik yerlerden de çıkabiliyo ama gençler. Keşan da varmış mesela. Yakın olanlar varsa bakabilir ona.

Buradan bu sporu öğrenmeme vesile olan Tolga Bahar’a selam yollayalım. Youtube ta silahlar üstüne çok güzel bir kanalı var. Meraklıları inceleyebilir. Aşağı koyucam zaten. Konsepti tam olarak airsoft olmasa da airsoft videolarıda var. Diğer videoları daha güzeldir. Onlarıda izleyiniz.

 

Sadece airsoft sporu üstüne içerik üretende bir kanal var. Kanalın adı DeltaSays. Onuda izleyip sporu daha iyi anlayabilirsiniz gençler.

Benden bu kadar dostlar. Oynamasanız bile bugün sayemde az kişinin bildiği bir sporu öğrendiniz. Ortamlarda anlatıp hava atarsınız ?

Hadi eyvalla.