A password will be e-mailed to you.

Merhaba dostlar.

Bugün ele alacağımız konu; erkekte küpe ve piercing.

Şimdi ilk olarak şunu söyleyeyim. Ben ikisini de kullanmıyorum ve hiç kullanmadım. He ama yanlış anlamayın. Bu kesinlikle, “erkek adam küpe mi takar Len Mq” gibi aptalca bir düşünceye sahip olduğum için falan değil :))

Bir de öyle tipler var. Her küpe takan erkeğin baş düşmanı. Aklı sıra taşşak geçip onun karizmasını aşağı çekmeye falan çalışır. Boş hareketler sergiler. Sizinde çevrenizde böyle birileri varsa onu, “Bir kere daha aynı şeyi söylersen alır bu sprite şişesini götüne sokarım.” şeklinde kibarca uyarabilirsiniz. ( Ürün yerleştirme bulunmamaktadır. )

Şaka bir yana, sallamayın bile dostlar. Arkadaş ortamında bunun makarası yapılır edilir. Bu normal bir şey zaten. Aman ciddi ciddi böyle bir şey söyleyen biri varsa çevrenizde onu siktir edin zaten hayatınızdan. Yıl olmuş 2020 aq.

Gelelim şimdi konumuza.

Şimdi üstün gözlem yeteneğime göre küpe mevzusu; eğer ona uygun renkli bir tarzınız yoksa sizde çokta etkili olmuyor. Hatta fark edilmiyor bile. Çevremde bir çok arkadaşımda var. Ama sadece 1-2 tanesine gerçekten yakıştığını düşünüyorum.

Yakışanlardan bir tanesini size tanımlayayım. Kulak kepçesinde halka şeklinde bir küpe. Yine o kulağına yakın olan kaşında da bir piercing var. Boynunda marihuana kolyesi. Kolda dövmeler.  Giyim tarzı rahat ve renkli şeyler. Böyle neşeli bir arkadaş. Şimdi böyle bir tarzı olduğu için bu arkadaşta hiç sırıtmıyor. Aksine onu tamamlıyor.

Ama bir de şöyle bir tip düşünün. Sürekli ciddi ve belli renkleri giyen daha ağır başlı bir abimiz var. Şimdi bu abimiz küpe takınca güzel durmuyor işte. Çünkü tarzıyla uyuşmuyor. Yakışıklıysa yine kurtarır bir şekilde de değilse at sikinde kelebek gibi duruyor.

Bu yüzden eğer gerçekten belli başlı renklerin dışına çıkmayan nispeten daha ağır bir tarzınız varsa bu tarz küpe, piercing işlerine hiç girmeyin derim ben.

Heh eğer diyorsanız ki benim tarzım bunu kaldırır; o zaman şimdi beni takip et.

Genel olarak asimetrik şeylerin göze daha hoş geldiğini düşünüyorum. Yani iki kulakta küpedense sadece bir tanesinde olması bence her zaman daha iyidir. Bu yüzden hızınızı alamayıp iki kulağınızı da delik deşik yapmayın.

Taktığınız küpenin şekli çok önemli. Eğer Nba oynayan esmer bir arkadaş değilseniz elmas küpeler yüksek ihtimal size yakışmayacak. Çünkü dünya üzerinde bir tek onlara yakışıyor.

Halka şeklinde olanlara yönelin. Bunların birde zincirli versiyonları var. Aşağı gitar, marihuana vs. şeyler sarkar genelde :)) Böyle anlatınca komik ama bence bu modellerde dikkat çekici duruyor.

Küpenin şekli kadar takıldığı yerde önemli. Son zamanlarda kepçeye çok fazla takan gördüm. Denenebilir. Kulak memesinde olan kadar dikkat çekmiyor. Daha cool bir görüntüsü var. Kulak kepçesindeki küpeyle, kaştaki piercing i kombinleyebilirsiniz. Tabi ikisi de aynı tarafta olması şartıyla. Birkaç defa gördüm iyiydi. Dediğim gibi asimetrik şeyler bence göze daha hoş geliyor. Örneğin iki kolun full dövmeyle kaplı olmasındansa, tek kolun kaplı olması da daha hoştur. Bunu dövme başlığımızda konuşuruz ayrıntılı.

Piercing demişken gelelim piercing davasına.

Bu meret kadınlarda çok iyi duruyor aq. Göbek deliğinde, burunda, dudakta. Nereye taksalar yakışıyor. Erkeklerde ise tam tersi aq. Sadece az önce yukarıda bahsettiğim o kulak kepçesi ve kaşta bir arada görünce hoşuma gitti. Onun dışında hiç hatırlamıyorum estetik bulduğumu.

Sizin yine hevesiniz varsa deneyin. Beğenirseniz takarsınız.

Tüm aksesuarlar gibi bunlar da ufak bir dokunuşlar. Yani küpe takıyorsunuz diye hatunlar gelip kucağınıza oturmayacak. O yüzden fazla şişirmeyin. Gereksiz anlam yüklemeye gerek yok. Beğeniyorsanız takın devam edin.

Genel olarak bütün aksesuarlarla ilgili teker teker yazılar yazayım ben. Hepsi için ayrı ayrı. Daha iyi olur sizler için.

Haydi bakalım bir sonraki yazıda görüşmek üzere öptüm hepinizi.