A password will be e-mailed to you.

Merhaba baycentilmen.com okurları.

Yaz geliyor. Yavaş yavaş mont, kaban mevsiminden deri mont ve hırka dönemine doğru ilerliyoruz.  Bu süreçte, hem şimdi hemde havalar ısındığında tavsiyelerimle birlikte yanınızda olucam gençler. Şimdi bugünkü önerimize gelelim.

Hep diyorum, giyim konusunda basit olun. Siz erkeksiniz. Bu konunun üstüne fazla düşünmeye gerek yok. Klasikten şaşmayın. Fakat temel olarak bilmeniz gereken şeyleri de bilin.

Başlıktan da anlayabiliceğiniz gibi bugünkü tavsiyem, tam bir klasik.

Kot pantolon + Gömlek 

Bu kadar basit.

Gömlek bir erkeğin giyebileceği en şık kıyafet türüdür. Pantolonun içine sokarsanız, kemer ve ceketle birlikte şık ve centilmen bir görüntü oluşturur.


( üstteki manken keten pantolon giymiş ama olsun. )

Eğer pantolonun üstünde bırakırsanızda, asi ve erkeksi bir tarz oluşturur.

Şahsım adına konuşursam günlük olarak çoğunlukla pantolonun üstünde bırakırım. Bu hem şık durur hem de rahattır. Serseri serbest stildir 🙂

Her iki tarzı da kullanabilirsiniz. Renk konusunda da çift renkli, kareli, çizgili gömleklerden ziyade tek renkli gömlekleri tercih etmenizi tavsiye ederim.

Heh şimdi gelelim püf noktaya. Eğer gömleğin boyu kısaysa, o zaman gömlek pantolonun üstünde bırakılır. Slim fit , spor gömlekler olur genelde bunlar. Şimdi serseri serbest stil dedim diye klasik, takım elbisenin içine giyilen tarzda uzun gömlekleri, içine sokmadan giyip sünnet çocuğu gibi gezmeyin ?

Bir daha ki yazıda görüşmek üzere .