A password will be e-mailed to you.

Dış görünüşü en çok etkileyen faktörlerden biri tartışmasız saçtır gençler. Günümüzde eskiye nazaran erkekler bunun daha çok farkına varıp üstüne düşmeye başladılar. Ama keşke üstüne düşmeselermiş. Bu ne be kardeşim 🙂

Yav bu çöp poşeti saç modelini kim buldu lan 🙂 Colin Farrell gibi karizma abidesi bir adamda bile böyle duruyosa siz kesinlikle bunu denemeyin gençler. Görüntü kirliliği yaratırsınız 🙂

Güzel duran var demeyin yemezler. Vikings teki Ragnar var ya abi demeyin, o modelle bunu alakası yok.

Moda kavramına uymak sizi sadece sıradan yapar bunu asla unutmayın. Herkesin tek derdi artık buna uymak olmuş. Fark yaratmak istiyorsanız kendinize has bir tarzınız olsun. O yüzden böyle şeylerden uzak durun çünkü tarz değil komik olursunuz.

Evet konuya dönücek olursak saç önemli fakat bu kadarda önemsemek çok iyi değil. Şahsi kanaatim kafanızda bir yada iki model belirleyip hep onu kestirmeniz.

Şu internette dönen yüz tipine göre saç modelleri geyiğinede sakın inanmayın. Kaçınız aynaya bakıp yüzünüzün üçgen mi, yuvarlak mı, kare mi olduğunu anlayabilir ki ben anlayamıyorum şahsen benim yüzüm hangi şekil amk. Kilo alıp verdikçe değişiyo çünkü. Üstüne bir de başka faktörlerde var. Bir arkadaşım var yüz tipine uyup, yanlışlıkla yanları bir makineyle kestirse, bütün paralı kanalları bedavaya izleriz. Öyle uydu alıcısı gibi kulak var elemanda.

O yüzden dostlar en iyi saç modeli deneye deneye bulduğunuzdur. Bir saç modeli herkeste aynı durmaz. Deneyeceksiniz sürekli. İlla birisi diğerlerine göre çok daha iyi duracaktır.

Şahsi gözlemim ve kadınlarında tercihlerini göz önünde bulundurursam kısa saç her zaman daha iyidir gençler. Hee uzun saçın yakıştığı erkekler yok mu? Tabiiki var. Fakat o insanların birde kısa saçlı hallerine bakın ne demek istediğimi anlıycaksınız.

Uzun saç feminen bir olaydır. Kadınsıdır. Eğer cidden çok aşırı erkeksi hatlara sahip değilseniz sizde de kadınsı durması kaçınılmazdır. Ünlüler ve yakışıklı oyuncular arasında bile yakıştırdığım nadir kişiler var mesela.

 

Thor dediğimiz adamda bile uzun saçın ne kadar kadınsı olduğuna baksanıza. Burda sakalsız gerçi ama yinede öyle. Bunun aksine kısa saçlı hali çok daha erkeksi bir tavır ve görünüş sergiliyor.

O yüzden saçları uzatmanın bir anlamı yok gençler. Gereksiz yere de bir ton uğraştırır sizi.

Sizlere benim de sürekli kullandığım bir kaç saç modelinide önermek istiyorum.

3 numara

Açık ara en erkeksi ve en rahat saç modeli budur. Size sert bir imaj verir. Lakin herkese yakışmaz dostlarım. Eğer 3 numara yakışıyosa o adam yakışıklıdır gibi bir anlayışta vardır halk arasında. Yakışana çok yakışır, yakışmayan hiç yakışmaz. Tam olarak böyle bir modeldir 🙂

Tavsiyem daha önce denemediyseniz kesin deneyin. Ama deneyipte beğenmediyseniz ve çevrenizdende o şekilde geri dönüşler aldıysanız bir daha kestirmeyin. Zorlamaya gerek yok 🙂

Serseri Serbest Stil

Bu modele bu adı verdim. Tam bir üşengeç işi 🙂 Eğer kurutmaya üşendiysem o gün böyle gezerim. Bu ne lan böyle saç modeli mi olur demeyin. O saçın dağınıklığı ve doğallığı ayrı bir hava katıyo olaya.

 

BayCentilmen Modeli

Klasik yanlar kısa üstler uzun modeli favorim dostlar. Bu şekilde şekil veriyorum bende. Saçın uzunluğu değişebilir tabiiki.

Sadelikten yanayım bu konuda. Fazla özen göstermenin saçma olduğunu düşünüyorum. Genelde fazla özen gösterilmiş modellerde hep komik duruyo zaten.

Şimdiden kolay gelsin dostlar bir daha ki yazıda görüşmek üzere.