A password will be e-mailed to you.

Merhaba dostlar. Bugün sizlere faydası dokunacak bir konuyla geldim.

Birçok arkadaşımız bana dm den tavsiye almak için yazıyorlar. Hepsinin kadınlarla arasının kötü olmasının nedenleriyle alakalı bahaneleri var 🙂 Bunlardan bir kısmının ise bahanesi boylarının kısa olması. Kimse boyunun kısa olmasını istemez. Herkes olduğundan daha uzun olmak ister. Ama bu bir bahane değil kusura bakmayın 🙂 Ne kısa boylu adamların yanında manken gibi kızlar var. Siz de bunu görmüşsünüzdür.

Daha önce kısa boyluların nasıl giyinmesi gerektiğiyle ilgili bir yazı yazmıştım. Hatta o konuda araştırma yaparken ekşi sözlükte önüme çıkan bir entry den alıntı yapmıştım.

Bugün ise daha da etkili bir konuyla karşınızdayım. Size boyunuzu kıyafetlerinizle nasıl daha uzun gösterebileceğinizi değil, boyunuzu yaşınız kaç olursa olsun; nasıl uzatabileceğinizi anlatacağım.

Evet yanlış duymadınız. Pratik olarak şuan olduğunuzdan 2 ile 4 cm arasında daha uzun gözükebilirsiniz.

Peki bu nasıl olacak ?

İlk olarak şunu söyleyeyim. İnsanların hepsi günlük hayatında ya sürekli oturuyor yada ayakta duruyor. Oturduğumuz yerlerde genel olarak kuş tüyünden yapılma rahat koltuklar olmuyor. Genel olarak sikko sikko yerlerde oturuyoruz. Bu sebepten ötürü herkeste ufakta olsa bir duruş bozukluğu var. Yani omurgamız üzerinde sürekli bir baskı olduğu için bir nevi omurlarınız birbirine yaklaşıyor. Bu yüzden olduğunuzdan daha kısa gözüküyorsunuz.

Hele hele yaşlanınca omurların arasındaki sıvıda da bir azalma olduğundan dolayı, vücut iyice kısalır. Yaşlıların çökmesinin nedeni budur. Genelde hiçbiri gençken olduğu boyunda değildir.

Bu yüzden eğer bu durumu ortadan kaldırırsanız, 2-4 cm arasında uzayıp daha uzun gözükebilirsiniz. Bu durumu ortadan kaldıracak şey ise esneme hareketleri ve eğer şişman iseniz kilo vermektir. Kilo verip omurganıza binen baskıyı azaltırsınız; esneme hareketleri yaparak ise vücudunuzu iyice esnetirsiniz, bu sayede duruşunuzda düzelir. Ve sonuç : Tebrikler, uzadınız :))

Aslında bilimsel olarak bu bir uzama değil. Çünkü kemiklerinizi uzatmıyorsunuz. Eğer gelişiminizi tamamlamış yani artık 22-23 yaşlarında bir bireyseniz; sizin vücudunuzdaki kemiklerin uzama ihtimali yok. Hatta bu daha erken yaşlarda bile gerçekleşmiş olabilir. Ama farketmez. Bizim bununla bir işimiz yok. Sizin yapmanız gereken vücuttaki baskıyı azaltmak ve duruş bozukluklarını gidermek. Bunları yaparak daha uzun olabilirsiniz.

Bu olayı çok uzun yıllardan beri biliyorum aslında. Komşum olan bir hatun bir süre düzenli pilatese gidiyordu. Pilatesin ne olduğunu biliyorsunuz. Genel olarak vücudu esnetme üzerine kurulu bir sistem.

Bu hatun pilatese başladıktan sonra boyunun 2 cm uzadığından bahsetmişti. Bende tabi daha önce böyle bir şey duymadığım için baya şaşırmıştım. Çünkü o zaman bile 30 lu yaşlarının başında bir ablamızdı. Kadınların uzamasının erkeklerden de daha erken olduğunun düşünürsek normal bir şekilde uzamadığı gayet aşikar. Kısacası ilk o zaman böyle bir olayın varolduğunu öğrendim.

Daha sonra takip eden yıllarda ise bir yerden elime bir kitap geçti. Kitabın adı “Yaş 75, Yolun Yarısı”. Bazen aylak kaldığımda böyle cins cins kitaplarda okurum. Taşak geçmeyin hemen gfgfsgds

Bu kitabı yazan gazeteci abimizde, 75 yaşında olmasına rağmen yaşıtlarının boyları 5 ila 10 cm arasında kısalırken; kendisinin nasıl gençken 1.86 olan boyunu uzatıp 1.88 yaptığını anlatıyordu ufak bir yerde. Bu abinin tekniği de yine esneme hareketlerine dayanıyordu. Fakat ekstra olarak ve cidden düşündüğümde ulan bunun harbiden faydası olur aq dediğim bir hareket vardı. Bu hareket ise ayaklarınızdan kendinizi baş aşağı sarkıtmak. Evet baya asıyorsunuz kendinizi ayaklarınızdan. Kısa bir sürede olsa her gün bu şekilde vücudu esnetmenin çok faydalı olduğunu ve yaşıtları 5-10 cm kısalırken kendisinin uzamasını buna bağlıyordur abimiz. Baş aşağı asılma olayını da ayaklara takılan bir aparatla yapıyordu o. Ben daha önceden yurtdışında ki bazı insanların farklı bir aletle günün yorgunluğunu atmak için baş aşağı durduğunu duymuştum. Ama böyle bir faydası da varmış. Eğer bu konunun iyice meraklısıysanız kitabı alıp okuyabilirsiniz. Orada büyüme çağındaki bir arkadaşının oğluna da bu olayı uyguladığı ve bu sayede o çocuğun sülalede ki herkesten daha uzun olduğunu fotoğraflarla destekliyordu adam.

Valla dostlar, benim anlatacaklarım bu kadar. Eğer bu konuda ekstra bir bilgiye sahipseniz yorum bölümünde yazarsanız diğer arkadaşlarınız da bundan faydalanabilir.

Hangi esneme hareketini yapacaz ulennnn diyen arkadaşlar bunu youtube a yazabilirler. Milyon tane video çıkacağına eminim.

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere. Hoşçakalın.