A password will be e-mailed to you.

Merhaba dostlar. Dizi ve film tavsiyelerim seviliyo. Daha önce neredeyse hep film tavsiye ettiğim için artık birazda izlediğim ve çok sevdiğim dizilerden bahsedicem. Geçenlerde Oz u önerdim. İzleyip beğenenler arkadaşlar güzel geridönüşler yaptılar. Bunu da en az onun kadar beğeneceğinizden eminim dostlar. Haydi şimdi diziye geçelim.

Dizimizin adı Peaky Blinders. Dizi 1. Dünya savaşı bittikten sonraki yıllarda yani 1920 nin başlarında, İngiltere’nin Birmingham şehrinde geçen bir mafya dizisi dostlar. Bu dizi bizim ülkemizde nedense diğer saçma diziler kadar popüler değil. Bunun nedenini cidden anlamış değilim. İmdb puanı en son baktığımda 9 du. Ekşi Sözlükte de hakkından girilmiş 37 sayfa entry var. Yani böyle bir dizi için az bence.

Ben uzun uzun karaktelere, konuya, atmosfere girmiycem çünkü çok sevdiğim için sabaha kadar bu dizi hakkında konuşabilirim. Ama size şunu söyleyebilirim ki “karizma” faktörünün bu kadar fazla göze sokulduğu başka dizi göremezsiniz. Dizideki karakterlerin; giyimi, konuşmaları, sürekli ağızlarından düşmeyen sigara ve viski, hareketleri, kısaca dostlar her şey bir karizma başlığı altında.

Dizi sıfırdan, en tepeye çıkmayı izliyceksiniz arkadaşlar. Böyle diziler ve filmler benim çok hoşuma gidiyo. Genelde mafya filmlerinde olur bu olay ?

Dizinin başrolündeki Tommy Shelby karakteri aynı zamanda çetenin de lideri. Tam anlamıyla mükemmel bir karakter.

Abisi Arthur’un da ondan aşağı kalır bir yanı yok. Arthur kadar güzel çıldıran bir adam görmedim?

4. sezonunu yeni izlediğim bu günlerde sizinde bu diziye başlamanızı isterim. Her sezon 6 bölümü var. Yani şuana kadar 24 bölüm çekildi.

Lafı daha fazla uzatmadan fragmanı verelim.