A password will be e-mailed to you.

Merhaba baycentilmen.com okurları. Faydalı bir yazı ile karşınızdayım.

Birçok arkadaşımız böyle bir yazıyı daha önce istemişti benden. Fakat şimdiye kısmetmiş.

İngilizce neden bilmelisiniz ? Nasıl öğrenirsiniz ? Bugün bunları konuşucaz.

Öncelikle neden bilmelisiniz konusuyla başlayalım.

İngilizce bilen adam istediği bir bilgiye sizden çok daha rahat ulaşır. Sizin de ulaşabildiğiniz bir bilgiye, o çok daha fazla kaynaktan ulaşır. Kısacası bilginin artık bir güç unsuru haline geldiği günümüz dünyasında, ingilizce bilen adam sizi tokatlar. Çünkü sizin bilgiye ulaşımınız %10 larda ise onun bilgeye ulaşımı %90 lardadır.

Basit bir örnek verelim. Bu sitede size anlattığım bilgilerin hepsini ben kendim icat etmedim sonuçta gençler. Tecrübe ettiğim ve gözlemleyip anlattığım bilgiler dışında kalan şeyler, zamanında yabancı kaynaklardan okuduğum, öğrendiğim şeyler. Siz şimdi ingilizce bilmiyosanız, benimle ve benim gibi yayın yapan yalnızca 1-2 siteyle yetinmek zorunda kalıyosunuz. Çünkü dil bilmiyosunuz. Kaynakta bu kadar Türkiye de. Ama ingilizce bilseniz erişebileceğiniz kaynak sayısını tahmin bile edemezsiniz. Ve bu sadece bu konuda değil. Aklınıza gelebilicek her konuda böyle.

Neden öğrenmeniz gerektiği kısmını anladığınızı düşünüyorum artık.

Şimdi nasıl öğrenicez ona bakalım.

İnternet çağındayız. Gidip salak salak kurslara para akıtmayın. İnternet en güzel öğretmendir.

Sizin için bir araştırma yaptım ve youtube ta çok güzel bir kaynak buldum. Bunu disiplinli bir şekilde takip eder ve video daki abinizin söylediği diğer yardımcı sitelerde de sık sık takılırsanız, kesinlikle ingilizceyi öğreniceksiniz.

Gençler için böyle muazzam bir iş yaptığı için Video Eğitim adlı youtube kanalına sonsuz teşekkürler ediyorum bu arada. Kanalda sadece ingilizce yok. Aklınıza gelebilecek bir çok konuda eğitim var. Ben abone oldum. Siz de kesinlikle olun.

Kaynağı aşağıya koyucam. Şimdiden hepinize kolay gelsin dostlar.

Nasıl İlerleyeceğiniz Konusunda Açıklama

Öğrenirken Kullanacağınız Diğer Faydalı Siteler