A password will be e-mailed to you.

Merhaba baycentilmen.com okurları.

Neredeyse herkesin evlere çekildiği bu günlerde canınızın sıkıldığını görüyorum. Bunu çok iyi anlıyorum. Benimde canım sıkılıyor aq. Normalde eve sadece yatmaya geliyordum. Şimdi sadece hava almak için motor sürmeye çıkıyorum dışarıya. Kısacası evet bu güzel havalarda evde oturmak sıkıcı.

Ama birçoğunuzun atladığı bir şey var. O da bu karantinanın aslında büyük bir fırsat olduğu.

Nasıl mı ? Gelin anlatayım.

İlk avantajı; karantinadan önce o kadar fazla sosyalleşiyorduk ki kendimize ayırabileceğimiz bir vakit bulmakta zorlanıyorduk. En azından benim için böyleydi. Şimdi ise kendimize ayırabileceğimiz çok fazla boş vakit var. Bu gerçekten müthiş nimet. Şuana kadar kaç tane başarılı fikir hayata geçirdiysem hepsi boş vakitlerimde oldu arkadaşlar. Eğer bir şey yapmak istiyorsanız önce durup bir düşünmeniz lazım hayatta. İşte bu karantina düşünmek için bir fırsat. Zihninizi bütün gün netflixte dizi izleyerek uyuşturmayın bu süreçte. Onu da yapın yapmayın demiyorum. Ama bir günde Altred Carbon’un 1. sezonunun tamamını da izlemeyin aq :))

İkinci avantajı ise yarışta diğer insanların önüne geçmek dostlar. Şuan herkes oturup göt büyütüyor. Hem fiziki hem zihinsel anlamda göt büyütüyolar. Normalde spor yapıyolarsa şuan sporu bıraktılar; evde netflix izlerken doritos nacho yiyorlar. Üniversitelerde sınavlar yaza kaydı diye herkes saldı. Bıraktı kağıt kalemi.

Uyanın gençlerrr. Bu fırsat bir daha gelmez. Bu karantinada bittiği zaman herkes evden yağ bağlamış olarak çıkacak. Hem fiziki hem zihinsel olarak.

Normalde spor yapmayı sevmiyor olabilirsiniz. Ama şimdi yaparsanız normalde salondan çıkmayanların önüne geçeceksiniz.

Normalde ders çalışmayı sevmiyor olabilirsiniz. Ama şimdi çalışırsanız bütün ineklerini önüne geçeceksiniz.

Bu örnekleri çoğaltabilirim.

Evet dostlar gün, eski kötü alışkanlıklarınızdan kurtulup; iyi alışkanlıklar kazanma günü.

Bunu yapmanız karantina sayesinde çok basit. Çünkü sike sike evdesiniz. Dış dünyadaki caydırıcı faktörlerden uzaksınız.

Kafa yorun. Gelecekte naapmak istediğinizi düşünün. Bakın bütün fiziki işler yarraa yedi. Dükkanların tamamı kapadı. Birçoğu çalışanlarını çıkarmak zorunda kaldı. Ama dijital dünyada bir mağazaya sahip olan kişiler cayır cayır iş yapmaya devam ediyor. Bu salgından sonra dünya daha da değişecek.

Bu değişen dünyaya ayak uyduramayanlardan değil, ayak uydurup başı çekenlerden olun. Kafa yorun işte amınakoyim. Şaka değil. Hep aynı yaşta olmayacaksınız. Kendinizi her konuda geliştirin. HER KONUDA.

Ben her zaman tavsiyelerimle yanınızda olacağım. Çok sık yazı atmıyor olabilirim. Çünkü aynı şeyleri tekrarlamak istemiyorum. Zamanınızı boşa harcamak istemem. Ama hep buradayım bir yere gittiğim yok yani merak etmeyin.

Yarında sizlere önemli bir haberim olacak. Yazıyla bilgilendireceğim.

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere.