A password will be e-mailed to you.

Merhaba baycentilmen.com okurları.

Aramızda üniversite okuyan, lise okuyan birçok arkadaşımız var. Tamda sömestra yeni girmişken onlara bir jest olsun diye böyle bir yazı yazmak istedim. Diğer arkadaşlarda tabiiki bu dizileri kesinlikle izlesinler. Çünkü bu diziler son dönemlerde izlediğim en iyi netflix dizileri.

Bu sefer önereceğim diziler özellikle uzun metrajlı diziler değil arkadaşlar. Çünkü sömestr dedik. Tutup 7 sezonluk dizi önersem saçma olurdu :))

Zaten kendimde bu sıralar tek sezonluk mini-dizileri yada henüz tek sezonu çıkmış yeni dizileri tercih ediyorum. Uzun bir diziye başlayacak hem zamanım hem de isteğim yok. Sizde bu durumdaysanız şimdi söyleyeceğim dizilerin size ilaç gibi geleceğine eminim.

Eveeeet şimdi başlayalım.

Dogs of Berlin

Listemin göz bebeği olan bu diziyi bilerek en başa koydum.

Kesinlikle son zamanlarda izlediğim en güzel dizi. Hikayesi, kurgusu, oyunculukları her şeyi çok güzel.

Dizi müthiş bir polisiye örneği. Bol bol Türk var. Zaten dizi de, Almanya-Türkiye maçından bir gün önce Alman milli takımında oynayan Türk asıllı bir futbolcunun ölü bulunmasıyla başlıyor ve olaylar öyle gelişiyor. Fazla da ayrıntıya girmeyeyim. Kaçırmayın, izleyin 🙂

Bad Blood

Mafya filmleri seven bünyeme ilaç gibi gelmiş dizidir. Üstüne bir de gerçek hikaye olması olaya daha bir güzellik katıyor arkadaşlar.

Başrolde, Sons of Anarchy den tanıdığımız, sayko rollerin adamı, Kim Coates var. Bu dizide de her zamanki gibi sayko :))

Dogs of Berlin kadar iyi olduğunu söyleyemem. Ama mafya dizilerini ve filmlerini gerçekten seviyorsanız; bunu kaçırmayın.

 

Manhunt : Unabomber

Geldik buram buram zeka kokan bir diziye. Gençler, hani böyle 2 farklı büyük zekanın çarpıştığı diziler,filmler vardır ya; işte bu dizi öyle bir dizi.

Bu da gerçek bir hikayeden alıntı. Bir dönem yaptığı bombalı eylemlerle, Amerikayı epey uğraştırmış Ted Kaczynski ile onu yakalamak için görevli olan Jim Fitzgerald’ ın hikayesi.

Bu diziyi 1 günde izledim. Gece yatacaktım. Ama dizi o kadar heyecanlı ve merak uyandırıcı ki sabahlamak zorunda kaldım. Hatta diziyi bitirdikten sonra Ted Kaczynski’nin manifestosunun tamamını açıp okudum. 167 iq zeka düzeyinde olan bir manyağın yazdıklarını okumak cidden ilgi çekici bir deneyimdi. KESİNNN izleyin dostlar.

 

 

Şimdilik bu kadar öneri yeter arkadaşlar. 3 tane fıstık gibi tek sezonluk dizi önerdim. Sizi idare eder sanırım 🙂

Önümüzde ki günlerde de yeni paylaşımlar yapacağım. Beklemede kalın.

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere.